Wybór dobrego i smacznego wina, które trafi do gustu obdarowywanej osoby, czy zaproszonych na przyjęcie gości to często trudna decyzja. Sprawa komplikuje się jeszcze bardziej, gdy osobą, którą częstujemy jest koneser. Często sami nie znamy się na gatunkach i rodzajach wina, nie wiemy też, który rocznik jest najlepszy, jednak nie chcemy okazywać tego naszemu gościowi.

Jest więc kilka rad na temat tego, na co należy szczególnie uważać, wybierając wino dla krytyka. Oczywiście najprostszym rozwiązaniem jest sięgnięcie po poradę w specjalistycznym sklepie z winami. Tam z pewnością znajdziemy fachowca, który pomoże nam dobrać odpowiedni, wyrafinowany rocznik, czy gatunek.

Można tutaj kierować się także opiniami innych specjalistów i wybrać trunki polecane przez sommelierów, albo nagradzane w specjalnych konkursach. Najczęściej są to wina czerwone, wytrwane, ze szczepów takich, jak: Blaufränkisch, Cabernet Sauvignon, Zweigelt, czy Merlot. Warto też zadbać o odpowiednią oprawę, niektóre z win powinny być wlane już na kilka godzin przed podaniem do specjalnej karafki, potem będą dużo lepiej smakowały, a goście z pewnością docenią naszą specjalistyczną wiedzę.

Kupując natomiast prezent warto zdecydować się na cały zestaw specjalnie dobranych dla koneserów win, o bogatym bukiecie, pięknej barwie i cudownym smaku – gdy wybieramy zestaw z pewnością trafimy w gust osoby, którą chcemy obdarować. Do takich zestawów często dołączane jest ekskluzywne opakowanie, czy dodatki, jak korkociąg lub zestaw kieliszków. Można zainwestować także na przykład w korkociąg elektryczny, co będzie zdecydowanie stanowić powiew nowoczesności w tym wyrafinowanym prezencie.