Środa Śląska to miasto, które ze względu na swoje liczne zasoby naturalne i pełne tajemnic historie nazywane jest także Miastem Skarbów. Co więcej, może się ono poszczycić bogatą tradycją winiarską, przez co wczesną jesienią odbywają się tutaj imprezy ściśle nawiązujące do tego faktu.

Program wydarzenia zamyka się tradycyjnie w dwóch dniach weekendowych (sobota, niedziela) i uwzględnia między innymi takie atrakcje, jak przydatne warsztaty winiarskie, z których można wynieść wiele praktycznych porad dotyczących procesu produkcji na własną rękę, a także konkurs na najlepsze wino. To właśnie tutaj, w mieście Skarbów, niemal co roką na okazję święta wina goszczą interesujące zespoły folkowe, jak na przykład polsko-ukraińska grupa Hoverta, która w swej twórczości inspiruje się na przykład łemkowską muzyką ludową, motywami reggae, czy rockiem.

Słowem, jest to smakowity kąsek muzyczny dla wszystkich koneserów niszowej muzyki. Impreza prowadzona jest w kilku rejonach miasta, wśród których przewidziane jest także miasteczko dziecięce, pełne atrakcyjnych rozrywek dla najmłodszych.

Uczestnicy święta wina mogą ponadto skorzystać z okazji przymierzenia barwnych i cennych z historycznego punktu widzenia strojów, a także zobaczyć jak się robi tak zwany drzewiej. Impreza zawsze rozpoczyna się toastem – oczywiście winnym – wzniesionym przez samego prezydenta miasta.

www.wystawa-galeria.pl

Podczas trwania imprezy są także rozliczne okazje do tego, aby skosztować wina przygotowanego na przeróżne sposoby i pod rozmaitymi postaciami. Dni wina w Mieście Skarbów warto odwiedzić również ze względu na doborowe towarzystwo zajmujące się oficjalnym prowadzeniem wydarzenia.

Kilka lat temu był to na przykład znany i lubiany polski aktor, Andrzej Grabowski.

opakowania papierowe wyroby cukiernicze opakowanie