Pizza kojarzona jest głównie z kuchnią włoską. Określana mianem placka z ciasta drożdżowego, który jest szeroko znany już na całym świecie. Ten najczęściej płaski, okrągły wypiek posmarowany jest sosem pomidorowym, posypany tartym serem mozzarella i ziołami. Istnieje także amerykańska odmiana pizzy tak zwana pan pizza, która charakteryzuje się grubszym, puszystym ciastem w przeciwieństwie do tradycyjnej pizzy włoskiej wypiekanej na cieńszym spodzie.

Składniki i dodatki Dodatkami mogą być na przykład: pomidory, pieczarki, wędlina, owoce, cebula, oliwki, mięso, owoce morza. Jednak jednym z głównych i najważniejszych składników jest sos do pizzy. W związku z licznymi produktami, których można użyć istnieje wiele odmian pizzy i każda z nich ma swoją oryginalną nazwę. Tradycyjnie najlepsze wypieki można spożyć w pizzerii, a także włoskiej restauracji.

Zapewne istnieją również miejsca, które może z nazwy nie kojarzą nam się z pizzą, ale w swoim menu mają ją zawartą. Własnoręcznie przyrządzona pizza również może być bardzo smaczna. Diabeł tkwi w szczegółach. Tajemnica sosu Najważniejsza jest dobra mąka, następnie odpowiednio długie wyrabianie ciasta, wyrastanie, a na samym końcu jego rozciąganie.

Kiedy ciasto jest gotowe, należy przygotować odpowiednio smaczny i gęsty sos do pizzy. Istotne jest, by przyrządzić go z dojrzałych i słodkich pomidorów. Czas przygotowania tego specjału jest nie mniej ważny, ponieważ trzeba go tak długo gotować, aż całość odparuje, a nam powstanie prawdziwy sos pomidorowy. Nie zapomnijmy w tym wszystkim o zmiksowaniu blenderem pomidorów i odpowiednim doprawieniu ziołami, takimi jak: oregano, bazylia czy tymianek.