Kiedy chcemy zwiedzić słynne winnice i udajemy się do Francji, to oczywiście region, który powinniśmy odwiedzić w pierwszej kolejności to Bordeaux. Okazuje się, że jest to największy obszar, na którym produkuje się wino na świecie. Znajduje się tutaj około ośmiu tysięcy posiadłości winiarskich i winnic. Zwane są one château. W tych właśnie winnicach powstają, a w zasadzie wytwarza się wina znane na całym świecie.

Typowe dla tego regionu są wytrwane, naprawdę długowieczne wina czerwone. W zależności od miejsca powstają tu wina bardziej owocowe lub delikatniejsze. Zaledwie jedna piąta całej produkcji to wina białe, z których najbardziej znane są dwie odmiany wina słodkiego. Wina, które określane są jako te, które mają najwięcej charakteru pochodzą z Graves na południowy wschód od Bordeaux. Region ten oczywiście jest na tyle zróżnicowany i pełen winnic, że praktycznie w każdej powstaje inny trunek.

Warto więc tam pojechać i zwiedzić kilka winnic bowiem daje to prawdziwy obraz wina a także jest źródłem wiedzy na ten temat. Nikt kto poważnie zajmuje się winem nie może takiej wycieczki pominąć. Produkcja wina w tym regionie sięga nawet kilka milionów hektolitrów trunku a więc są to naprawdę olbrzymie liczby. Wina z tego regionu idealnie komponują się z dziczyzną i innymi rodzajami mięsa. Niektóre, pochodzące z winnic Bordeaux butelki, stanowią przedmioty aukcji i osiągają naprawdę zawrotne sumy.

Stać na nie tylko wyjątkowych bogaczy i kolekcjonerów.