Chociaż Niemcy to kraj słynący przede wszystkim z piwa, to jednak na obszarze tego państwa nie brakuje też winnicy, w których powstają najlepsze na świecie wina. Jedną z największych niemieckich winnic jest St Urbans-hof. Wina produkuje się tam głównie z tradycyjnego szczepu Riesling. Powstają z niego najlepsze wina białe, bardzo aromatyczne i charakterystyczne w smaku.

Wina ze szczepu Riesling są tak znane i lubiane, że winnica St Urbans-hof aktualnie produkuje wina białe wyłącznie z niego. Wina z St Urbans-hof słyną z wysokiej jakości. To dzięki ciężkiej pracy przez cały rok – tamtejsze ziemie są starannie uprawiane, odżywiane, winorośle są regularnie podcinane i obserwowane. Winobranie w tamtejszym regionie odbywa się stosunkowo późno, kiedy owoce są już bardzo dojrzałe.

W procesie wytwarzania wina stosuje się stare i tradycyjne metody. Unika się także stosowania chemicznych środków, zwłaszcza przy nawożeniu gleby. St Urbans-hof stawia natomiast na organiczne produkty i naturalność. Wina w St Urbans-hof bardzo długo dojrzewają, a przez cały proces ich leżakowania pracownicy winnicy doglądają trunków z wielką starannością.

W procesie dojrzewania ważne jest bowiem zachowywanie odpowiedniej temperatury, co regularnie jest kontrolowane w St Urbans-hof. Proces wytwarzania wina jest skrupulatnie przeprowadzany już od samego początku, czyli zbierania owoców. Kiedy te są już zerwane i poddane procesowi fermentacji, to otrzymana miazga jest rozlewana do dużych beczek o pojemności około tysiąca litrów. W takiej formie wino dojrzewa przez nawet kilka lat.

szkolenia winiarskie poznań