Od początków zaistnienia karnawału w Wenecji, imprezie tej towarzyszyła maska. To właśnie ten niewielki atrybut, stał się nieodzownym elementem karnawału, bez którego nie może istnieć żaden strój. Dzięki masce karnawałowej każdy uczestnik zabawy staje się w pewien sposób niewidzialny i nierozpoznawalny, a wszyscy stają się wobec siebie równi. Karnawałowy savoir-vivre mówi, iż każdej osobie noszącej w tym dniu maskę, należy się pozdrowienie, czyli skinienie głowy, które stosowne jest do noszonego stroju.

Codziennie też plac św. Marka zapełnia się osobami, które przebrane są w piękne stroje i oryginalne maski. Każdego bowiem dnia organizowane są tu konkursy na najpiękniejszą maskę. Każda maska ma szansę na nagrodę tylko raz w trakcie trwania wielodniowego konkursu, stąd panuje olbrzymi szał wśród ich producentów, którzy prześcigają się w pomysłach i ciekawych rozwiązaniach.

Inwencja plus wielowiekowe doświadczenie sprawiają, iż maski są wyjątkową i niesamowitą ozdobą, jaka towarzyszy od wielu wieków karnawałowi w Wenecji.

http://elpueblo.com.pl/imprezy/index www.toyactiv.pl