Czy można w jakikolwiek sposób pomóc ludziom, którzy są bezdomni z wyboru? Przede wszystkim należałoby z nimi szczerze porozmawiać, czy rzeczywiście ich bezdomność jest ich wyłączną, świadomą decyzją. Czy może jednak kryje się za tym coś więcej? Może Ci ludzie mówiąc o tym, że są bezdomni z wyboru, chcą jedynie uciec przed rzeczywistością i prawdą na temat tego dlaczego pozostali bez dachu nad głową. Jeśli uda się sprowadzić rozmowę na właściwe tory, możliwe, że bezdomni otworzą się i z chęcią opowiedzą swoją bez wątpienia ciekawą historię życia. Bezdomnych, którzy żyją w świadomości, że brak posiadania domu jest lepszy i wygodniejszy, warto uświadamiać, że to tylko pozorne wyobrażenie.

Niesienie pomocy takim ludziom wiąże się przede wszystkim z uświadamianiem ich. Pokazywaniem rzeczywistości i tego jak jest naprawdę. Tym ludziom potrzeba dojść do prawdy. Czasami małymi krokami i wieloma rozmowami można naprawdę przynieść wiele korzyści.

Można otworzyć komuś oczy. Dzięki takim uświadamiającym rozmowom, bezdomny może zdać sobie sprawę z tego, że przez wiele lat oszukiwał siebie, że pozostaje bez domu z wyboru – bo tak było łatwiej. Jednak tak naprawdę w głębi serca marzył o tym, by mieć swój własny, ciepły kąt. Rozmowa w tym przypadku może być pomocą, która da szansę bezdomnym na nowe, lepsze życie.

work force Wrocław Nakrętki plastikowe HDPE