La Rioja zalicza się do jednych z najstarszych regionów winiarskich na terenie Argentyny. Winnice zajmują powierzchnię ok. 7000 ha. Ze względu na to, że klimat jest tu łagodny, o raczej umiarkowanych temperaturach, produkowane są przeważnie wina białe. Pomimo znacznej powierzchni winnic, La Rioja słynie głównie z jednej posiadłości. Jest nią La Riojana, która zajmuje większą część powierzchni winnic. Początkowo wina wywodzące się z tej posiadłości znajdowały odbiorców niemal wyłącznie w Argentynie. Jednakże coraz częściej produkuje się tu wina z przeznaczeniem na eksport. Dzięki temu wina wywodzące się z regionu La Rioja cechują coraz lepszą jakością.

Do produkcji wina najczęściej używa się szczepu torrontes. Wina te mają charakterystyczny aromat oraz smak. Uważa się, że La Rioja jest pierwszym regionem, do którego przybyli hiszpańscy osadnicy. Osadnicy ci przywieźli do La Rioja poszczególne szczepy winogron. Z tego powodu nazwa ta jest taka sama jak jeden z ważniejszych regionów winiarskich w Hiszpanii. Przez wiele lat było to głównym tematem sporu. Jednakże na drodze prawnej ustalono, że zarówno Hiszpania, jak i Argentyna mogą stosować w nazewnictwie wina La Rioja. Jest to spowodowane tym, że Argentyńczycy produkują głównie wina białe. Z kolei Hiszpanie specjalizują się w wytwarzaniu wina czerwonego.

Znanym podregionem La Rioja jest Famantina. To właśnie na tym obszarze wytwarza się znaczne ilości wina białego ze szczepu torrontes. Tak duża produkcja jest możliwa dzięki sprzyjającym warunkom klimatycznym.