Przyjęło się, że trunek popijany do obiadu czy kolacji pomaga na trawienie. Istnieją specjalne nalewki, które mają mieć dobry wpływ na przewód pokarmowy, a niektórym wystarczy kieliszek zwykłej wódki. Czy wino też można zaliczyć do grona napojów, które służą lepszego przyswajaniu posiłków? Zdecydowanie tak. Wino jako dodatek do posiłku nie tylko znakomicie smakuje, ale również sprzyja zdrowemu trawieniu. W jaki sposób wino działa dobrze na układ pokarmowy? Przede wszystkim zwiększa wydzielanie śliny oraz enzymów trawiennych.

Co za tym idzie, organizm jest w stanie szybciej uporać się z tym, co mu dostarczasz. Wino może także pozytywnie wpływać na apetyt. To akurat zła wiadomość dla osób, które starają się trzymać restrykcyjnej diety. Cieszyć za to mogą się ci, którzy mają problem z brakiem ochoty na jedzenie lub chcą przybrać na wadze. Ponadto wino powiększa naczynia krwionośne i generalnie sprzyja lepszemu ukrwieniu.

To również ma związek z lepszym przyswajaniem pokarmu. Wydajniej pracujący układ krwionośny sprawia, że niezbędne pierwiastki szybciej dostają się do krwiobiegu i są rozprowadzane po całym organizmie. Wino ponadto może wspomóc żołądek w trudnym zadaniu trawienia tłuszczu. Trunek zwiększa wydzielanie żółci, a to właśnie ona jest odpowiedzialna za rozkład tłuszczy. Dobrze jest dobrać wino odpowiednie do posiłku.

Nie jest to zadanie łatwe, ale w momencie kupowania napoju wyższej jakości można dopytać specjalistę, który podpowie jakie wino będzie nadawać się najlepiej do wskazanej potrawy.