Nowotwór to aktualnie jedna z najczęściej spotykanych chorób. Jest wiele rodzajów raka, ale wszystkie mają podobny mechanizm działania. Nowotwór to namnażające się komórki, które powstają niezgodnie z „planem” organizmu.

Dlatego zamiast zdrowej tkanki, na podstawie wadliwego DNA tworzone są guzy, a w skrajnych przypadkach odmiany zawierające produkty naskórka – czyli tzw. potworniak. Czy raka można powstrzymać? Zazwyczaj mówi się o profilaktycznych działaniach, ale jeśli choroba się rozwinie, nieuchronna jest uciążliwa terapia.

Na szczęście możesz robić wiele, by nie dopuścić do powstania szkodliwego guza. Aby chronić się przed rakiem, powinieneś dobrze się odżywiać, unikać kontaktu z żywnością zawierającą duże ilości sztucznych, chemicznych substancji. Dobrze jest również odstawić niektóre używki, zwłaszcza papierosy.

Wiele słyszy się również o szkodliwości telefonów komórkowych i sieci bezprzewodowych. Nie wszystkie z tych doniesień są zgodne z prawdą, za to dobrze sprawdzona jest kolejna metoda – mowa o regularnym spożywaniu wina. Jak smaczny trunek może Ci pomóc w walce z groźną chorobą? Z badań wynika, że wino zawiera apigeninę, czyli substancję, która zmniejsza odporność komórek rakowych.

bahtale-roma.pl

W normalnych warunkach, nowotwór potrafi bronić się przed wszystkimi ochronnymi systemami organizmu. Właśnie dlatego rak jest tak niebezpieczny i ludzki organizm nie potrafi sobie z nim poradzić. Mówiąc najprościej, spożywanie wina osłabia komórki rakowe, a organizm jest w stanie skuteczniej z nimi walczyć.

http://www.i-kar.pl/