Każdy z regionów, w których od wielu lat odbywa się produkcja wina, może poszczycić się najbardziej wyjątkowymi smakami, które do dzisiaj mają swoich zwolenników. Mimo tego, że część z nich to wina starej produkcji, to i tak smakują nadal wyjątkowo dobrze. Nie sposób oczywiście wymienić ich wszystkich, niemniej jednak warto skupić się na trzech najważniejszych grupach, które w ostatnich dekadach odegrały najważniejszą rolę.

Należy, zatem w pierwszej kolejności skupić na europejskich winnicach, których produkty rozpoznawane są na całym świecie. W zestawieniu tym nie może oczywiście zabraknąć Hiszpanii, Włoch oraz Francji, które niby podobne, a jednak zdecydowanie odmienne, co widać w produktach winiarskich. Na szczególne uznanie zasługuje z pewnością francuskie Bordeaux, które znane i uwielbiane jest na całym świecie.

Swoją popularność zawdzięcza przede wszystkim nastawieniu na tylko i wyłącznie produkcje jakościowego wina. Wina Bordeaux charakteryzuje się wyjątkowo żmudną pracą podczas produkcji, bowiem wykorzystuje się dobrej jakości winogrona, które zbierane są z kilku niezależnych obszarów. Dzięki temu uzyskane wino posiada charakterystyczną woń, smak oraz aromat, wręcz nie do pobicia.

Dlatego też to francuskie wino od lat istnieje na rynku, przyjmuje się, że najstarsze pochodzi z 1983. Niemniej jednak współcześnie dochodzimy do momentu, w którym warto będzie otworzyć butelkę z lat dziewięćdziesiątych, bowiem mija magiczne dziesięć lat ich leżakowania.