Każdy karnawał rządzi się swoimi prawami. Inaczej przebiegają polskie zapusty, inaczej brazylijski karnawał w Rio, jeszcze inaczej karnawał wenecki.

Jak wyglądają oficjalne obchody karnawału na hiszpańskiej Teneryfie? Przybliży wam to ten artykuł. Przede wszystkim Teneryfa i karnawał na Teneryfie jest najbardziej podobny do karnawału w Rio.

Najważniejsze przez kilkanaście dni jego trwania są swobodna zabawa, mnóstwo radości, kolorowe stroje i niepohamowana wyobraźnia. Do najważniejszych wydarzeń tego festiwalu należą Gala Wyborów Królowej imprezy.

To widowisko, które ściąga zainteresowanie olbrzymiej ilości turystów. Na dużej scenie i w olśniewających strojach podkreślających urodę, wdzięki i wyobraźnię, kandydatki prezentują się przed liczną publicznością.

Największą uwagę przykuwają same kreacje, które niejednokrotnie przekraczają swoją wagę aż 100 kilogramów. Kiedy królowa zostanie wybrana, goście festiwalu przemierzają ulice Santa Cruz wraz z towarzyszącą im wesołą, skoczną muzyką.

striptizerki Warszawa

Najważniejszy z przemarszów to Desfile del Coso, który jest wielką paradą wesołości, dowcipu i pomysłowości. Inne ważne wydarzenia, to Pogrzeb Sardynki, który jest zwiastunem końca karnawału, jak i końca zimy.

https://elpueblo.com.pl/ www.azspodlasie.eu