Osoby kupujące produkty w ilościach hurtowych niejednokrotnie decydują się na zakup towaru w hurtowni lub bezpośrednio od producenta. Tym sposobem niejednokrotnie można zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt procent z kwoty detalicznej. Czy zawsze rozwiązanie to jest możliwe i opłacalne?

Wszystko zależy od tego jakie umowy ma podpisane producent ze swoimi dystrybutorami. Często niektórzy z nich wymagają wyłączności lub deklaracji producenta, że nie będzie sprzedawał on swoich produktów bezpośrednio. Podobna sytuacja zachodzi w przypadku producentów win. Najczęściej jednak ze względu na położenie geograficzne nie będziemy mieli możliwości kupna wina bezpośrednio od producenta. Jeśli jednak będzie taka możliwość to warto z niej skorzystać. Czy nie lepiej kupić wino prosto ze sklepu?

Poza logicznym argumentem jakim jest cena, warto spojrzeć na wino z innej strony. W przypadku produktów spożywczych istotnym argumentem przemawiającym za wyborem danego sklepu jest jakość oferowanych produktów i ich świeżość. Nie zawsze dobre jest stare wino. Niektóre jego odmiany dobrze smakują kilka miesięcy po przygotowaniu. W piwnicach producentów win panują idealne warunki dla składowania danej odmiany wina. To właśnie wino zakupione bezpośrednio od jego wytwórcy smakuje najlepiej. Ponadto wielu producentów umożliwia degustację win dla swoich klientów, a dzięki temu łatwiej i szybciej wybierzemy idealny dla nas smak. Wybór odpowiedniego dla nas sklepu z winem nie zawsze jest łatwy, ale gdy już taki znajdziemy to prawdopodobnie zostaniemy jego stałymi klientami.