Niewiele osób o tym wie, ale w podkarpackim mieście o nazwie Jasło, każdego roku odbywają się Międzynarodowe Dni Wina.

Jest to doskonała okazja do świętowania, szczególnie dla wszystkich miłośników wina.

Wydarzenie odbywa się przeważnie w ostatni sierpniowy weekend, a więc jest wyjątkowym zwieńczeniem dobiegającego końca czasu wakacyjnego.

W Jaśle spotykają się w tych dniach całe rzesze winiarzy, jak i winnych smakoszy i są to nie tylko ludzie pochodzący z naszych rodzimych, polskich terenów, ale także cudzoziemcy z dalekich stron.

W końcu dla jednych jest to niepowtarzalna okazja aby zaprezentować swoje szlachetne i smakowite wyroby, zaś dla drugich sposobność ich zakosztowania, delektowania się wyrafinowanym i prawdziwie jakościowym smakiem, a także porównania między sobą poszczególnych propozycji (i być może wybrania tego jedynego – winnego faworyta).

Ponadto, spotkania tego rodzaju są także doskonałą przestrzenią zorganizowaną po to, by poznać nowych, interesujących ludzi, podyskutować na temat swoich pasji, podzielić się doświadczeniem związanym z szeroko rozumianą branżą winiarską, czy po prostu zwyczajnie się rozerwać i zrelaksować przy lampce wina i co istotne – w iście doborowym towarzystwie.

Warto wspomnieć, że podkarpackie tereny, na których położone jest miasto Jasło, posiadają bardzo bogatą, a także wiekową tradycję winiarską.

Tamtejsi archeologowie na podstawie swoich wykopalisk udowodnili, że krzewy winne uprawiano tutaj już tysiąc lat temu! Uprawą, a dalej produkcją wina trudnili się wtedy przede wszystkim zakonnicy z zakonu Benedyktynów.