Wino jest szlachetnym napojem, który wymaga odpowiedniego traktowania. Sok owocowy można przechowywać niemal w dowolnym naczyniu, a następnie przelać do wybranego szkła i pić – powoli lub szybko. Takie kwestie nie mają znaczenia w przypadku większości napojów, ale wino jest inne. Dobre wino posiada bardzo bogaty aromat, który recenzenci potrafią opisywać na setki sposobów.

Podobnie ze smakiem i barwą trunku. Wszystkie te właściwości będą uwydatnione i możliwe do wychwycenia jedynie wtedy, gdy będziesz spożywać trunek w odpowiedni sposób. Dlatego kieliszki są tak ważne. Jak powinien wyglądać kieliszek do wina? Dokładny kształt zależy od tego jakie wino pijesz i w jakim celu.

Czy jest to tylko przystawka do obiadu czy może chcesz delektować się z osobna samym trunkiem? Pijesz wino słodkie czy wytrawne? Białe czy czerwone? Kształtów kieliszków jest wiele, ale najważniejsze, żeby naczynie miało odpowiedni rozmiar. Bynajmniej nie po to, aby można było nalać sobie od razu większą porcję. Odpowiednio duży kieliszek pozwala na uwolnienie smaków i aromatu. Wino musi też być odpowiednio napowietrzone zaraz przed wypiciem.

Ten proces ma miejsce podczas nalewania trunku, ale od czasu do czasu warto również zakręcić kieliszkiem. Tu znów przyda się naczynie o odpowiednich rozmiarach, aby zamieszanie porcji napoju dało pożądany skutek. Warto też pamiętać, że picie wina z kieliszków jest po prostu uznane za jedyną elegancką metodę. Wypada podawać wino gościom jedynie w taki sposób.

sklep z winami https://www.dagrasso.pl/bielsko-biala