Choć trunkiem, który najbardziej kojarzy się z Niemcami jest piwo, to jednak w pewnych rejonach niemieckich, wiodącym napojem alkoholowym jest wino. Dobrym przykładem jest tu Bad Dürkheim, będące miastem uzdrowiskowym, słynącym między innymi z winnic, w których produkuje się dobre gatunkowo wina.

Co więcej, przez miasto przebiega znany Niemiecki Szlak Wina. W Bad Dürkheim produkuje się zarówno wina białe, jak i czerwone, zaś kilka razy w roku odbywają się tu różne, interesujące wydarzenia związane z tematyką wina, w tym festiwale, festyny, a także największe na całym świecie targi szampana oraz wina.

Okres winiarskich wydarzeń rozpoczyna się przeważnie w marcu i trwa z niewielkimi przerwami aż do bardzo późnej jesieni. Co ciekawe, mniejsze festyny odbywają się najczęściej w ogrodach winiarzy.

Należy zaznaczyć, że tutejszym specjałem, będącym niejako winną wizytówką miasta, jest wino nazywane Barrique, które przechowuje się w ogromnych, bo mieszczących ponad dwieście litrów wina, dębowych beczkach noszących tę samą nazwę. Obiektem szczególnie wartym zobaczenia w mieście Bad Dürkheim jest niezwykła beczka wina, bo pod względem gabarytów największa na świecie.

Pochodzi ona z połowy lat trzydziestych dwudziestego wieku i jest w stanie pomieścić – uwaga! – około dwóch milionów litrów wina! Beczka jest na tyle duża, że dzisiaj w jej wnętrzu znajduje się restauracja, którą chętnie odwiedzają zarówno mieszkańcy miasta, jak i ludzie przybywający na winne festyny.