Polski Instytut Winorośli i Wina w porozumieniu ze znanym portalem internetowym o nazwie Winicjatywa, już po raz ósmy pomyślnie zorganizował Konwent Polskich Winiarzy. Co roku jest to świetna okazja do spotkania i integracji winiarzy z całej Polski, ale nie tylko.

Wydarzenie cieszy się coraz większą popularnością także wśród samych miłośników smaku wina, którzy są niemniej ciekawi aktualnej kondycji winiarstwa polskiego. Mający niedawno miejsce, ostatni, czyli ósmy konwent był o tyle wyjątkowy, że po raz pierwszy odbywał się na Stadionie Narodowym i miał charakter bardziej otwarty niż było to dotychczas.

Regały na wino

Taka aranżacja sprzyjała przybyciu licznej rzeszy zainteresowanych, a także przyczyniła się do wytworzenia wyjątkowo pozytywnej atmosfery, na którą składały się między innymi liczne słowa pochwały i zachęty do dalszej pracy dla polskich hodowców winorośli. Warto zaznaczyć, że w minionym właśnie konwencie, wzięło udział aż pięćdziesiąt sześć winnic, spośród których trzydzieści cztery oferowały degustację pięćdziesięciu siedmiu win (łącznie) własnej roboty.

Dodatkowo, niemałym uznaniem i popularnością cieszyły się także liczne dyskusje, seminaria winiarskie, które w tym roku stanowiły swoistą innowację, jako, że pojawiły się na imprezie po raz pierwszy. Trzeba przyznać, że wydarzenie jakim jest Konwent Polskich Winiarzy to już w dniu dzisiejszym ważna impreza, która już na stałe wpisała się do kalendarza wartych uwagi wydarzeń.

Wszak jest to niepowtarzalna przestrzeń służąca wzajemnej wymianie doświadczeń, poglądów oraz integracji przy lampce dobrego wina.