Jeżeli tylko loty balonem dają nam ogromną satysfakcje i chcemy, aby wypełniały one większość naszego wolnego czasu, a nawet może stały się naszym zawodowym zajęciem. Można postarać się o zdobycie licencji pilota i cieszyć się tym miłym zajęciem. Wszelkich istotnych informacji można dowiedzieć się ze strony Urzędu Lotnictwa Cywilnego.

Jednak, aby w ogóle mieć możliwość przystąpienia do szkolenia należy mieć ukończone szesnaście lat, gdyż w tym wieku można zdawać egzamin. Ze względu na długi okres szkolenia można rozpocząć je już po ukończeniu czternastego roku życia. Kurs podzielony jest na dwie zasadnicze części, teoretyczną i oczywiście tą bardziej przyjemną, którą jest cześć praktyczna.

Latanie może odbywać się po pozytywnym zdaniu egzaminu i otrzymaniu licencji. W przypadku lotów balonowych mamy do wyboru dwa rodzaje licencji, które różnią się miedzy sobą ograniczeniem, co do wielkości sterowanych balonów. Otóż Licencja Pilotów Lekkich Statków Powietrznych upoważnia pilota do latania balonami tylko na ogrzane powietrze i przewożenia zaledwie trzech osób.

Natomiast Licencja Pilota Balonowego, pozwala na latania z większą liczbą osób, w dowolnej wielkości balonach, a dodatkowo może latać zarobkowo, co nie jest możliwe przy Licencji Pilotów Lekkich Statków Powietrznych. Dlatego jeżeli chcemy zostać pilotem zawodowym, to warto poświecić trochę więcej czasu, opanować potrzebny zakres wiedzy i przystąpić do szkolenia na pilota balonowego i otrzymać licencję BPL.

https://e-turysta.pl/noclegi-kolobrzeg/ www.xm3.com.pl