Nebro to niezwykłe wino, które powstaje w winiarni Finca Villacreces. Trunek należy do win, które nie powstają co roku. Jest produkowany jedynie wtedy, gdy sprzyjają temu warunki klimatyczne. Dzięki temu winiarnia utrzymuje stale wysoki poziom Nebro. Każdy rocznik dostaje bardzo wysokie noty od najbardziej znanych recenzentów. Finca Villacreces Nebro jest ponadto tworzone tylko z winogron, które rosną na najstarszych krzakach. Ta dojrzałość jest wyraźnie wyczuwalna w trunku. Jest sztandarowe wino Finca Villacreces.

Jednym z najbardziej udanych roczników jest 2004. Nebro 2004 było leżakowane przez czternaście miesięcy w beczkach z francuskiego dębu. Część beczek była nowych, część to beczki jednoroczne. Takie połączenia pozwala na czerpanie zalet zarówno ze świeżego dębu, jak i tego już użytkowanego. W Finca VIllacreces dokładnie wiedzą, jak w pełni wykorzystać zalety drewna. Wino nabiera w ten sposób niespotykanej dojrzałości. Wino jest butelkowane bez uprzedniej filtracji. Nie stosuje się oczywiście również klarowania chemicznego.

To podejście, na które mogą sobie pozwolić tylko najlepsze winnice. Nebro odznacza się ciemno rubinową barwą, a aromat to przede wszystkim ekspresja ciemnych owoców. Wyraźnie wyczuwalna jest również palona kawa i czekolada. Wino jest określane jako mocno skoncentrowane i eleganckie. Sporo tu harmonii a mało dzikości. Trunek ma też świetny, długi finisz. Doskonale nadaje się do długiego przechowywania. Potencjał starzenia jest w tym wypadku ogromny.

Regały na wino