Finca El Bosque posiada doskonałą, kremową teksturę i mocno skupione smaki ciemnych owoców. Znajdziesz tu przede wszystkim ciemną wiśnię. Ponadto wino jest wysoko mineralne i odznacza się piękną czerwienią. Nie brakuje tutaj ożywczej kwasowości i pięknej struktury tanin. Trunek posiada głęboki smak i aromat, w którym wyczujesz m.in. ciemne owoce, kawę i trufle. Obecna jest też nuta dymu i nieco ostrzejsze posmaki.

Finca El Bosque jest określane jako precyzyjne, nasycone i ostre. Możesz też liczyć na świetny, długi finisz. Finca El Bosque ma doskonały potencjał starzenia. Rocznik 2008, który jest uznawany za jeden z najlepszych, powinien być otwierany najlepiej około roku 2016. To wtedy zyska szczytową formę i zaskoczy niebywałą dojrzałością. Wino jest stworzone przez rodzinę Eguren. To prawdziwi giganci winiarskiego świata. Eguren produkują wino od pięciu pokoleń.

Pierwsze trunki zaczęły powstawać w roku 1870 w San Vicente de la Sonsierra w Hiszpanii. Nie oznacza to jednak, że młodzi przedstawiciele klanu jedynie podtrzymują tradycję. Wręcz przeciwnie – wciąż poszukują nowych rozwiązań. Marcos Eguren jest aktualnie najbardziej znanym przedstawicielem klanu winiarzy. O jego winach mówi się, że są pełne innowacji i niezwykle interesujące. Choć oczywiście trunkom Marcosa nie brak cech, którymi od wieków wyróżniają się najlepsze wina. Napoje produkcji rodziny Eguren są zawsze przyjemne i dobrze skoncentrowane. Spożywający mogą też liczyć na dobrze wyczuwalny owoc.

To wina, które łączą klasykę i nowoczesność.

wina włoskie