Wzrok to jeden z najważniejszych zmysłów człowieka. Dzięki niemu można rozpoznawać świat, podziwiać piękno i odbierać obrazy. Każdego dnia oczy są jednak narażone na szkodliwe oddziaływanie otoczenia, przez co często są osłabione czy zaczerwienione.

Nierzadko zaczynają też boleć, szczypać albo piec. Zdarza się też, że zmęczone, przesuszone oczy łzawią. W takich sytuacjach warto zastanowić się nad odpowiednią ochroną wzroku, który przecież stanowi tak ważny element w życiu człowieka.

Praca przy komputerze, złe oświetlenie i światło słoneczne mocno nadwyrężają wzrok i powoli prowadzą do jego uszkodzenia. By jak najdłużej cieszyć się tym zmysłem warto o niego odpowiednio dbać. Należy pamiętać, że oczy psują się od złego światła, zwłaszcza wtedy, gdy jest zbyt słabe lub intensywne.

W bardzo słoneczne dni koniecznie trzeba też pamiętać o dobrych okularach słonecznych, które uchronią oczy przed szkodliwym promieniowaniem UV. Nie wolno także czytać przy słabym świetle, gdyż to prowadzi do osłabienia wzroku. Są jednak na niego szczególnie narażone osoby, które dużo pracują przy komputerze.

W takich sytuacjach można zdecydować się na stosowanie suplementów diety, które pomogą dbać o osłabione oczy i nawilżać spojówki specjalnymi kroplami. Dobrze również pamiętać o przerwach od pracy, by móc choć na chwilę oderwać wzrok od ekranu.

https://hurtmedyczny.pl/pl/c/Przescieradla-higieniczne/478 https://herbalart.pl/pl/c/ODZYWIANIE-UKIERUNKOWANE/21