Zastanawiając się nad wyborem odpowiedniego prezentu urodzinowego, czy imieninowego często bierzemy pod uwagę właśnie wino.

Trudno jednak o dobór odpowiedniego trunku, szczególnie wtedy, gdy obdarowywana osoba jest koneserem i specjalizuje się w poszczególnych smakach.

Jeśli jednak nie mamy do czynienia z profesjonalistą, dobrym wyborem może okazać się tradycyjne, czerwone wino, szczególnie, gdy okazją są urodziny – podobno doskonale wpływa na zdrowy, młody wygląd! Oczywiście wino jest odpowiednie zarówno dla młodych, jak i dla nieco starszych osób, jednak właśnie dla ludzi świętujących „kolejną osiemnastkę” w szczególności poleca się wino czerwone.

To za sprawą ich specjalnego składnika – resweratrolu, który łagodzi stany zapalne, a także odpowiada za elastyczność naczyń krwionośnych.

Specjaliści doceniają również jego wpływ na ogólny stan organizmu, zwłaszcza na zachowanie odpowiedniej kondycji.

Wstępne testy przeprowadzone przez dr Jane Cavanaugh wykazały, że zwłaszcza osoby w podeszłym wieku mogą czerpać znaczące benefity z włączenie reseratrolu do codziennej diety – może obniżyć poziom cholesterolu, a także znacznie zmniejszyć ryzyko zachorowania na nowotwory, a także spowolnić naturalny proces starzenia się.

Dla starszych ludzi ważny jest również fakt, że zmniejsza ryzyko złamań i urazów, wzmacniając ich zdolność do koordynacji.

Oczywiście cząsteczka ta ma również pewne wady – jest dość słabo przyswajalna przez organizm, dlatego trzeba spożywać jej ograniczone ilości.

Jednak na prezent nadaje się idealnie.