Lot balonem to nie tylko wspaniała przygoda, romantyczna podróż, zwiedzanie z lotu ptaka, czy ekstremalne doznania. Są ludzie, którzy traktują to, jako swoją pracę, których hobby przerodziło się w zawodowe szaleństwo.

Otóż loty balonem to jedna z dyscyplin sportu, która cieszy się coraz większym zainteresowaniem, nie tylko biorących udział w rozgrywkach zawodników. Zawody balonowe to niesamowite i pełne kolorowych wrażeń widowisko, którego nie da się tak po prostu opisać słowami, to trzeba zobaczyć.

Widok robi ogromne wrażenie na każdym, kto nawet przez przypadek zerknie na niebo pomalowane tęczą barw. Takie zawody to dla obserwatorów niezwykłe doznania, są najbardziej atrakcyjne podczas startu, gdy dość liczna grupa zawodników próbuje w jak najszybszym czasie wzbić te olbrzymie balony w powietrze.

Zawody te rozgrywane są na świecie, a także w Polsce. Międzynarodowe rozgrywki skupiają wielu miłośników tego sportu, gdzie oczywiście nie brakuje polskich drużyn.

Jednym z najbardziej malowniczych zawodów jest zapewne największa zimowa impreza na świecie, czyli zimowe zawody. Nie dość, że bierze w niej udział około stu balonów, to rozgrywana jest wśród wysokich gór Alp, które przemierza się oczywiście balonem.

Wiele ciekawych rozgrywek i konkurencji, które podziwiamy stwarza wspaniałe widowisko i niezapomniane wrażenia, których nie gwarantuje nam żaden inny sport. Tutaj istnieje zdrowa rywalizacja, nie ma przepychanek, kontuzji, czy zaciętej walki.

Takie zawody to przede wszystkim świetna zabawa dla wszystkich uczestników.