Lot balonem to z pewnością wielka atrakcja, która coraz częściej staje się nieodzownym elementem imprez masowych, zarówno skierowanych dla dorosłych jak i dzieci. Jednak organizacja takiego latającego przedsięwzięcia nie należy do łatwych i prostych do zorganizowania. Przede wszystkim, dlatego, że nie tyle co lot, ale start i lądowanie wymaga odpowiedniego przygotowania terenu i sporej ilości miejsca. Poza cały ten proces jest czasochłonny gdyż zajmuje niekiedy nawet cztery godziny, co oznaczałoby zbyt małą ilość korzystających z lotu osób w krótkim czasie.

Dlatego na festynach, czy innych eventach, mamy możliwość zmodyfikowania tej atrakcji. Potocznie mówiąc określana jest, jako lot balonem na uwięzi i dokładnie to oznacza. Otóż do kosza przymocowana jest specjalna lina, która utrzymuje całą konstrukcje, tak aby podczas lotu znajdowała się nad głowami kolejnych chętnych do skorzystania osób. Jest ciekawa forma umożliwiająca, szybkie wzbicie się w powietrze, jak również ekspresowe lądowanie.

Tym samym podczas kilkugodzinnej imprezy istnieje możliwość przewiezienia dość sporej liczby osób, liczącej nawet dwieście osób. Mocowanie balonu na uwięzi daje gwarancje, że zawsze uda się wrócić bezpiecznie na ląd, dlatego uznawany jest za bardzo bezpieczną formą podziwiania okolic z góry. Należy jednak pamiętać o tym, że zawsze w koszu z uczestnikami powinien znajdować się pilot, który będzie odpowiadał za nasze bezpieczeństwo. Niestety, choć bardzo rzadko, ale doszło do sytuacji zerwania się liny, a w takim przypadku bez pilota nie ma szans na wylądowanie.

http://eventino.pl/atrakcje/atrakcje-dla-dzieci/